برگزاری نخستین ️نشست تخصصی کاراته با حضور ۱۲ تن از اساتید ایرانی و خارجی

نخستین ️نشست تخصصی کاراته با همکاری فدراسیون کاراته و پژوهشگاه تربیت بدنی و علوم ورزشی امروز با حضور بیش از ۲۰۰ کاربر به صورت انلاین برگزار شد.


به گزارش روابط عمومی فدراسیون کاراته، نخستین ️نشست تخصصی کاراته با همکاری فدراسیون کاراته و پژوهشگاه تربیت بدنی و علوم ورزشی امروز شانزدهم اسفندماه از ساعت ۱۰ صبح به صورت وبینار در محل فدراسیون کاراته برگزار شد.


در این جلسه که با حضور سید حسن طباطبایی، محسن آشوری رییس و نایب رییس فدراسیون کاراته و با مشارکت بیش از ۲۰۰ کاربر برگزار گردید مباحثی در حوزه علوم ورزشی و ارتباط ان با کاراته از جمله بیومکانیک و کاراته، شناسایی مولفه های پیروزی در مسابقات قهرمانی کاراته جهان، استعدادیابی، تغذیه و ... مطرح گردید.


سید حسن طباطبایی رییس فدراسیون کاراته در این جلسه اظهار داشت: خوشبختانه رشته ورزشی کاراته از دیرباز شاهد حضور بزرگان و قهرمانانی بوده که نه تنها در کاراته که در علم و دانش هم سرآمد بوده اند.


وی افزود: ما برای رسیدن به نقطه «قهرمانی پایدار» و تداوم چرخه موفقیت کاراته ایران در جهان چاره ای نداریم مگر اینکه از علم ‌و پژوهش کمک بگیریم و معتقدم با هر پژوهشی که در حوزه کاراته انجام می شود یک چراغ پیش روی ما روشن شده و ما را به سمت هدف صحیح سوق می دهد.


طباطبایی ادامه داد: ما دو وظیفه مشخص بر عهده داریم؛ یک اینکه از پژوهش های کاربردی و توسعه ای مزتبط با کاراته حمایت کنیم که این کار را در دستور کار قرار داده ایم و دیگر اینکه خود از نتایج این پژوهش ها بهره مند شویم. خوشبختانه هر دو فدراسیون های جهانی و آسیایی کاراته به قدرت علمی پژوهشگران ایرانی واقفند و مطلعند که کاراته ایران در یک مسیر علمی و هدفمند حرکت می کند. 


لازم به یاداوری است که سخنرانان این جلسه ۱۲ تن از اساتید تربیت بدنی در ایران و خارج از کشور بودند که سابقه فعالیت در رشته ورزشی کاراته را داشتند.


مدیریت پنل تخصصی کاراته بر عهده ندا بروشک بود و دکتر صاحب زمانی،دکتر نیکوخصلت،دکتر اشرف امینی، دکتر ندا بروشک، دکتر رفیعی و دکتر شجیع ترکیب اعضای هیات رییسه را تشکیل دادند.


️ این نشست همزمان با سیزدهمین همایش بین المللی علوم ورزشی و عصر مدرن در راستای حمایت از محققان کاراته برگزار شد.

کلمات کلیدی
سامانه
فیلم