پورشیب: یکی از دلایل موفقیت‌های من و گنج‌زاده، دوستی و رفاقت است/ به حرف‌های منفی توجهی نمی‌کنم

کاپیتان تیم ملی کاراته ایران گفت: من و گنج‌زاده رفیق هستیم و امیدوارم هر کسی که می‌تواند در المپیک نام و پرچم ایران را به اهتزار در بیاورد به این رقابت‌ها اعزام شود.


به گزارش روابط عمومی فدراسیون کاراته، ذبیح‌الله پورشیب در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری تسنیم، در خصوص انجام مرحله نخست واکسیناسیون ورزشکاران اظهار داشت: باید از وزارت ورزش و کمیته ملی المپیک که این شرایط را فراهم کرد تا ما واکسن بزنیم و تا حدودی استرس‌مان کم شود، تشکر کنم. اتفاقی که باعث خواهد شد از حالا با خیال راحت‌تری به تمرینات خود برسیم و در مسابقات حضور داشته باشیم. 


 

وی در خصوص شرایط خود برای حضور در مسابقات کاراته وان لیسبون بعد از کسب مدال طلای مسابقات ترکیه گفت: مسابقات ترکیه گذشت و دیگر نیاز نیست در خصوص این مسابقات صحبت کنیم و آینده مهمتر است. خدا را شکر در حال حاضر از لحاظ بدنی خوب هستم و تمرینات خوبی را پشت سر گذاشتیم و امیدوارم در مسابقات لیسبون نیز نتایج دلخواه را کسب کنیم.کاپیتان تیم ملی کاراته تصریح کرد: در این مدت تلاش خود را انجام دادم و قطعاً تلاشم را بیشتر نیز خواهم کرد تا آن چه را می‌خواهم به دست بیاورم. نتایج مسابقات لیسبون خیلی خیلی در معرفی نفرات المپیکی مهم است و من نیز برای کسب سهمیه  تلاش کردم و یک درصد نیز در تمرینات، اردوها و مسابقات کم نگذاشتم. همیشه نتایج و موفقیت‌های گذشته را فراموش کردم و در حال حاضر نیز آینده و کسب سهمیه برای من مهم است.پورشیب در خصوص افسوس کاراته ایران برای حضور تنها یک نماینده از میان او و سجاد گنج‌زاده در مسابقات المپیک توکیو گفت: اینکه تنها یکی از میان ما دو نفر می‌تواند در المپیک حضور داشته باشد به کاراته ایران ضربه می‌زند. در این مدت من و آقا سجاد به عنوان دو رفیق تلاش و به هم کمک کردیم تا برای کشور عزیزمان نتایج خوبی را به دست بیاوریم. در ماراتن کسب سهمیه نیز چنین اتفاقی افتاد و نتایج خوبی کسب کردیم که یکی از دلایلش دوستی و کنار هم بودن ما بود.وی افزود: امیدوارم هر کسی که می‌تواند در المپیک نام و پرچم ایران را به اهتزار در بیاورد و بهترین نتیجه را کسب کند به این رقابت‌ها اعزام شود. سرنوشت جوری رقم خورده است که از میان من و گنج‌زاده، تنها یک نفر به المپیک برود و هر کسی نیز دوست دارد در این رویداد حضور داشته باشد، اما در نهایت نام و پرچم عزیزمان، موفقیت ورزش و کاراته ایران مهم‌تر از هر چیزی است. ما کنار هم بودیم، هستیم و خواهیم بود و قطعاً به یکدیگر نیز کمک خواهیم کرد.


 

دارنده دو مدال برنز جهان در خصوص برنامه‌های فشرده تیم ملی برای حضور  در مسابقات جهانی و آسیایی بعد از المپیک افزود: مهمترین از هر چیزی در حال حاضر المپیک است و بعد از آن حضور در مسابقات قهرمانی جهان و قهرمانی آسیا. هر کدام از این مسابقات ارزش و جایگاه خاص خود را دارد، اما قطعاً المپیک بالاتر است. تمام تلاش خود را برای بهترین نتیجه انجام خواهیم داد و در قهرمانی آسیا و جهان نیز باید از عناوین قهرمانی خود دفاع کنیم. گل سرسبد مسابقات سال جاری المپیک است و امیدوارم با تلاش‌های فدراسیون، کادرفنی و بچه‌ها بهترین نتایج را به دست بیاوریم.


 

پورشیب در خصوص توقعات خود از جامعه کاراته گفت: در جامعه کاراته همیشه منتقد حضور داشته و همیشه اختلاف نظر و اختلاف سلیقه بوده است، اما در حال حاضر ما در مسیر حرکت خود نیاز به آرامش داریم و همه باید کمک کنند. اگر هر نتیجه‌ای در مسابقات سال جاری کسب شود بازخورد آن برای جامعه کاراته است. موفقیت کاراته قطعاً باعث سربلندی همه کاراته‌کاها خواهد بود و افتخار آن برای جامعه کاراته است. در این شرایط فقط باید به حمایت فکر کنیم و در این چند ماهه همه کنار هم باشیم.


 

وی در پایان تصریح کرد: کسانی که انتقاد و پیشنهاد نیز دارند باید خیلی درست، به جا و به موقع مطرح کنند و در لحظات حساس نباید شرایط را جوری فراهم کنند تا ذهن کادرفنی و بازیکنان درگیر شود. به شخصه هیچگاه به حرف‌های منفی توجه نکردم و در طی این سال‌ها نیز با وجود خیلی حرف‌های منفی فقط مسیر خود را رفتم. باید در این شرایط حساس سعی کنیم به حواشی نپردازیم و به تیم ملی انرژی مثبت بدهیم.

کلمات کلیدی
سامانه
فیلم