برگزاری آیین تجلیل از پیشکسوتان، مربیان و قهرمانان سبک های آزاد

طباطبایی: مسابقات کاراته وان سبک های آزاد به زودی راه اندازی می شود

رئیس فدراسیون کاراته گفت: رقابت های کاراته وان سبک های آزاد نیز به زودی راه اندازی می شود تا علاقه مندان مثل سبک های کنترلی در آن شرکت کنند.


به گزارش روابط عمومی فدراسیون کاراته، ایین تجلیل از پیشکسوتان،مربیان و ورزشکاران سبکهای ازاد کاراته ایران عصر امروز دوشنبه نهم خرداد ماه در سالن استاد فارسی اکادمی ملی المپیک برگزار شد.


در ابتدای این جلسه مراسم تجلیل از استاد یوسف شیرزاد بنیانگذار برگزار شد و هدیه ای به رسم یادبود به نماینده استاد اعطا شد. محسن آشوری نایب رئیس فدراسیون کاراته و از شاگردان استاد شیرزاد در این بخش برای دقایقی از زحمات ایشان برای کیوکوشین ایران صحبت کرد و یاد و خاطره استاد شیرزاد را گرامی داشت. استاد یوسف شیرزاد به دلیل کسالت و به دستور پزشکان نمی توانست در این جلسه شرکت کند.

پس از برگزاری مراسم یادبود استاد شیرزاد، روسای سبک های ازاد به بیان نظرات خود در خصوص وضعیت سبکهای ازاد در کاراته ایران پرداختند. پس از صحبت های روسای سبکها، سید حسن طباطبایی رییس فدراسیون کاراته عنوان داشت: ما قدردان زحمات تمام اساتید از جمله استاد یوسف شیرزاد هستیم. اگر زحمات این عزیزان نبود، امروز درخت کیوکوشین ایران این چنین تنومند نبود.


وی افزود:سبکهای آزاد جایگاه ویژه ای در فدراسیون کاراته دارد اما اگر این احساس یا تلقی بوجود می آید که کمتر از سبک های کنترلی به آن توجه می شود به دلیل مشکلات سبک های آزاد در سطح بین المللی است که داخل ایران را نیز تحت تاثیر قرار داده است. به عنوان نمونه در سبک های آزاد، هر سبکی مسابقات جهانی خود را برگزار می کند و مسابقه واحدی مثل سبک های کنترلی وجود ندارد که تمام سبک از آن تبعیت کند.


طباطبایی ادامه داد: با این حال وظیفه خود می دانیم که هر کاری از دستمان برمی آید برای سبک های ازاد انجام دهیم. قصد داریم به زودی برای سبک های آزاد کمیته فنی تشکیل دهیم تا مسایل فنی سبک ها در آن مطرح شود. از سوی دیگر رقابت های کاراته وان سبک های آزاد نیز به زودی راه اندازی می شود تا علاقه مندان مثل سبک های کنترلی در آن شرکت کنند. 


لازم به یاداوری است که در بخش پایانی این جلسه، با اهدای لوح تقدیر از زحمات تعدادی از پیشکسوتان، مربیان و قهرمانان سبکهای ازاد تجلیل به عمل آمد.


IMG_20220530_191633_579.jpg

کلمات کلیدی
سامانه
فیلم