بازیهای المپیک ناشنوایان ۲۰۲۱- برزیل

کسب یک طلا، ۲ نقره و ۴ برنز توسط کاراته کاهای ایران تا پایان روز دوم مسابقات

تا پایان روز دوم مسابقات المپیک ناشنوایان، کاراته با کسب یک طلا، ۲ نقره و ۴ برنز موفق ترین رشته ورزشی ایران در برزیل است.


به گزارش روابط عمومی فدراسیون کاراته، زینب حسن‌پور در وزن ۵۵- کیلوگرم کومیته انفرادی زنان ابتدا حریفی از ژاپن را شکست داد و دور دوم با برتری مقابل کاراته کایی ترکیه ای راهی فینال شد.


وی در فینال مقابل حریفی از اوکراین با نتیجه ۶ بر چهار باخت و به مدال نقره دست یافت.


بیتا جواهری در وزن ۶۸+ کیلوگرم زنان با نتیجه ۶ بر یک حریفی از ترکیه را شکست داد، اما در فینال مقابل کاراته کایی از ونزوئلا با نتیجه ۱۲ بر ۸ مغلوب شد و به مدال نقره دست یافت.


حکیمه زکی زاده در وزن ۵۰- کیلوگرم ابتدا ۶ بر ۵ به حریفی از اوکراین باخت اما با برد هشت بر صفر مقابل کاراته کایی از برزیل به مدال برنز رسید.


همچنین مهناز حسن زاده در وزن ۶۱- کیلوگرم با دریافت اخطار از حریفش در دور اول باخت و حذف شد.


در کومیته انفرادی مردان نیز کامران رضایی نژاد در وزن ۷۵- کیلوگرم، دور نخست با نتیجه ۵ بر ۴ باخت و از جدول مسابقات حذف شد.


علیرضا کیشانی دیگر نماینده ایران نیز در وزن ۶۷- کیلوگرم ابتدا با نتیجه ۸ بر صفر چین تایپه را شکست داد، اما در دور دوم با نتیجه ۷ بر ۶ باخت و از دور رقابتها کنار رفت.


بدین ترتیب کاراته کاهای ایران در المپیک ناشنوایان موفق به کسب یک طلا، ۲ نقره و ۴ برنز شدند تا در پایان روز دوم مسابقات موفق ترین رشته ورزشی ایران در برزیل باشد.

Picsart_22-05-04_09-57-29-986.jpg


در سومین روز مسابقات رقابت های کومیته تیمی اقایان و کومیته و کاتای تیمی بانوان برگزار می شود.


بیست و چهارمین دوره رقابت های المپیک تابستانی ۲۰۲۱ ناشنوایان با شرکت بیش از چهار هزار ورزشکار از ۸۰ کشور دنیا، از ۱۱ اردیبهشت ماه به میزبانی کاشیاس دو سول برزیل آغاز و تا ۲۵ اردیبهشت ادامه خواهد داشت.


کاروان اعزامی ناشنوایان کشورمان در هشت رشته ورزشی فوتبال ، جودو، کاراته ، تیراندازی، والیبال ساحلی ، دوومیدانی، تکواندو، کشتی آزاد و فرنگی در این رقابت‌ها شرکت کرده است.

کلمات کلیدی
سامانه
فیلم