بازیهای المپیک ناشنوایان - برزیل

کاراته کاهای ایران موفق به کسب سه مدال برنز شدند

کاراته کاهای ایران در روز اول بازیهای المپیک ناشنوایان برزیل سه مدال برنز کسب کردند.


به گزارش روابط عمومی فدراسیون کاراته، رقابت های کاراته بیست و چهارمین دوره بازیهای المپیک ناشنوایان در برزیل در بخش کاتا و کومیته آغاز شد.


در کاتای انفرادی بانوان ۱۴ ورزشکار در ۲ گروه به رقابت پرداختند که مژده مردانی و سمانه برجی نمایندگان ایران در این مسابقات بودند که مردانی موفق به کسب مدال برنز شد که اولین مدال کاروان ایران در المپیک ناشنوایان است.


در مسابقات بخش کومیته، حسین تبرته فراهانی در وزن ۸۴+ کیلوگرم که ۹ کاراته در آن حضور داشتند، ابتدا کاراته کای برزیل را ۶ بر صفر شکست داد. او در دور دوم برابر حریف اوکراینی ۴ بر ۳ شکست خورد تا راهی جدول شانس مجدد رقابت ها شود. تبرته فراهانی در دیدار رده بندی با پیروزی ۸ بر صفر مقابل کومیته کای آلمانی به مدال برنز رسید.


در وزن ۸۴- ابراهیم پورکاشانی ابتدا حریفی از شیلی را ۵ بر صفر مغلوب کرد، اما با باخت ۴ بر صفر مقابل حریفی از مالزی راهی جدول شانس مجدد شد. وی در ادامه با توجه به مصدومیت نتوانست، در ادامه مسابقات حاضر شود.


در کومیته بانوان، سارا ادریا در وزن ۶۸- کیلوگرم در گروهی پنج نفره قرار گرفت، که پس از یک دور استراحت مقابل حریفی از اوکراین ۳ بر صفر شکست خورد و به مدال برنز رسید.


مسابقات کاراته المپیک ناشنوایان برزیل امروز نیز ادامه دارد.


بازیهای المپیک ناشنوایان برزیل از ۱۱ تا ۲۵ اردیبهشت برگزار می شود و کاروان صدای ایران با شعار «موفقیت در سکوت» با ۱۴۰ ورزشکار در این بازیها شرکت دارد.

کلمات کلیدی
سامانه
فیلم