المپیک‌ توکیو ۲۰۲۰

حمیده عباسعلی دومین نماینده کاراته بانوان در المپیک

در سومین روز از مسابقات کاراته، حمیده عباسعلی نماینده سنگین وزن بانوان کشورمان از ساعت ۹:۳۰ صبح روی تاتامی توکیو خواهد رفت.


به گزارش روابط عمومی فدراسیون کاراته، پس از پایان قرعه کشی مسابقات، حمیده عباسعلی در وزن مثبت ۶۱ کیلو گرم بانوان در گروه دو به عنوان سر گروه به مصاف رقبای خود از کشور های چین، مصر، الجزایر و سوئیس خواهد رفت و در صورت صعود از این گروه مدال المپیکش برای کاروان ایران قطعی خواهد شد.


حمیده عباسعلی متولد ۲۳ اسفند ۱۳۶۸ از استان تهران دارای رنکینگ و عناوین زیر است:


رنکینگ وزن ۶۱+ کیلوگرم المپیک: دوم

رنکینگ وزن ۶۸+ کیلوگرم WKF: دوم


قهرمانی جهان:

نقره قهرمانی جهان برمن آلمان ۲۰۱۴

برنز قهرمانی جهان لینز اتریش ۲۰۱۶


بازیهای آسیایی:

مدال طلا بازیهای آسیایی اینچئون ۲۰۱۴   

مدال برنز بازیهای آسیایی جاکارتا ۲۰۱۸


قهرمانی آسیا: 

مدال نقره مسابقات آسیایی چین ۲۰۱۱  

مدال طلا مسابقات آسیایی ازبکستان ۲۰۱۲   

مدال طلا مسابقات آسیایی امارات ۲۰۱۳  

مدال طلا مسابقات آسیایی ژاپن ۲۰۱۵

مدال طلا مسابقات آسیایی اردن ۲۰۱۸

مدال طلا مسابقات آسیایی ازبکستان ۲۰۱۹عباسعلی فردا در دور اول مقابل لامیا ماتوب ۲۹ ساله از الجزایر خواهد رفت، ماتوب با ۳۱۰۵ امتیاز دارای رنکینگ ۲۳ است و از طریق سهمیه قاره آفریقا توانسته است در المپیک شرکت کند. وی دارای یک برنز جهان، یک طلا و دو نقره آفریقا است.


حمیده عباسعلی در دور دوم به مصاف الینا کوئرچی ۲۷ ساله از سوئیس خواهد رفت، کوئرچی با ۶۵۵۵ امتیاز دارای رنکینگ ۶ است و توانسته است از طریق مسابقات گزینشی پاریس کسب سهمیه کند. وی دارای یک برنز جهان، ۴ طلا و ۳ نقره اروپا است.


نماینده سنگین وزن بانوان کشورمان در دور سوم با فریال عبدالعزیز ۲۲ ساله از مصر به رقابت خواهد پرداخت. عبدالعزیز با ۶۶۴۵ امتیاز دارای رنکینگ ۵ است و از طریق مسابقات گزینشی پاریس توانسته است سهمیه المپیک را کسب کند. وی دارای یک طلا و یک برنز امید های جهان و یک طلا و دو برنز آفریقا است.


پر افتخار ترین بانوی کاراته کا کشورمان در آخرین مسابقه خود در مرحله گروهی به مصاف گانگ لی ۲۱ ساله از چین خواهد رفت، لی با ۷۴۰۲،۵ امتیاز دارای رنکینگ دو وزن منفی ۶۸ کیلوگرم است و دارای برنز امید های آسیا است.


این مسابقات به صورت دوره ای برگزار می شود و دو نفر برتر هر گروه به مرحله بعدی راه پیدا می کنند و از ساعت ۱۴ به وقت محلی ( ۹:۳۰ به وقت ایران) آغاز خواهد شد.


دیدار رده بندی این وزن از ۱۴:۵۰ به وقت ایران و مسابقه فینال ساعت ۱۵:۲۵ برگزار خواهد شد.

کلمات کلیدی
سامانه
فیلم