English    

کلام روز


امام رضا(ع):
ايمان چهار ركن دارد: 1ـ توكّل بر خدا 2ـ رضا به قضاى خدا 3ـ تسليم به امر خدا4ـ واگذاشتن كار به خدا.


درفشی پور: جردن کاراته کا قابل احترامی است/ ترمز داکوستا را در مسابقه بعدی می کشم

كاراته كا تيم ملي بزرگسالان گفت: توماس جردن كه عنوان هاي قهرماني جهان، اروپا و مدال های متعددی دارد در سطح یک جهان است قابل احترام بوده و قطعا کسی که مدال جهانی میگیرد از فن بالایی برخوردار است.

هامون درفشي پور ضمن بيان مطلب فوق به سايت فدراسيون كاراته گفت: بعد از آسیب دیدگی که تقریبا ۳ روز قبل از به اعزام به لیگ جهانی اتریش داشتم دوران نقاهتم ۲ هفته طول کشید و از ۱۵ اسفند استارت تمریناتم را زدم و در آن بازه زمانی کادر فنی صلاح دید به دليل آنكه انگشت پايم بخیه خورده بود،در آن مسابقات شرکت نکنم.

وي افزود: در حال حاضر آسیب دیدگی م تقریبا صددرصد بهبود پیدا کرده و من تمرینات خوبی را پشت سر گذاشتم از شرایط بدنی خودم نسبتا راضی هستم علاوه بر آن از نظر ذهني هم به همان اندازه برای مسابقات آماده هستم.

كاراته كا وزن منهاي 67 كيلوگرم تيم ملي ادامه داد: درست است در ظاهر در تعطیلات نوروز اردو نداشتیم اما کادر فنی از همان ابتدا تمرینات بدنسازی و فنی را برای همه بچه ها ارسال كرده بود بنابراين حالا نه تنها بدن من بلكه تمام بچه هاي تيم فرم ايده الی دارد که بتوانیم در مسابقات مراکش مثل مسابقات گذشته عملکرد خوبی داشته باشیم.

وي گفت: اردوی ما تاقبل از اعزام ادامه دارد و انشالله آن لحظه که وارد تاتامی می شویم صددرصد آمادگی را داشته باشیم و عملکردی که درخور و شایسته کشورمان است را بدست بیاوریم.

در فشي پور در پاسخ به اين سوال كه سال گذشته هم در ليگ مراكش شركت داشته و نتوانسته مدالي كسب كند و حالا امسال اين شرايط متفاوت است، گفت: سال گذشته در لیگ جهانی مراکش پنجم شدم عملکرد نسبتا خوبی داشتم اما منجر به مدال نشد. سال 2018 من تنها به مراکش رفتم و بدون مربی مسابقه دادم ضمن اينكه كمي هم آسیب دیدگی داشتم اما امسال طبیعتاً شرایط با سال گذشته فرق میکند؛ هم به لحاظ آمادگی و هم تجربه. اميدوارم انشالله نتیجه خوبی بگیرم.

وي در مورد حضور بازيكنان خارجي در تمرين تيم ملي و شركت در كمپ هاي بين المللي، گفت: خوب افتخاری برای ایران است چون تمام کشورها دوست دارند با بازیکنان ایرانی تمرین کنند این نشان می دهد ما حرف اول را در جهان می زنیم و این قدرت مارا نشان می دهد. تمرین کردن با بازیکنان مختلف و رفتن به کمپ های خارجی به خودی خود یک سری نکات مثبت دارد که ما می تونیم ازشون استفاده کنیم.

درفشي پور در خصوص اصلي ترين رقیبان ش گفت: وقتی در جدول ۶۴ تایی قرار می گیریم هر مسابقه و هر رقیب برای ما یك زنگ خطره است. ما باید بتوانیم همه را شکست بدهیم اما روی کاغذ طبیعتاً یک سری ها عناوین مختلف دارند و شناخته شده تر هستند و حساسیت خودشان را دارند. اما بازیکنان برزیل، فرانسه، انگلیس و ترکیه از رقیبان اصلی ام هستند.

وي در مورد انتقادات مطرح شده در خصوص باخت به داكوستا فرانسوي، گفت: ۲ بار نتيجه را به داکوستا واگذار كردم. اين بازیکن در رقابتهاي قهرمانی جهان و اروپا طلا گرفته و روی نوار پیروزی است. اما من ترمز داکوستا را در مسابقه بعدی می کشم و کاملا هم به این قضیه اعتقاد دارم و این را در مسابقات آینده نشان خواهم داد.

درفشي پور گفت: جا دارد از سيدشهرام هروی تشکر كنم كه جدا از سرمربی بودن مثل برادر بزرگتر بالاي سر این تیم است از برای این بچه ها و این تیم خودگذشتگی کرده و امیدوارم همه ایرانی ها و جامعه کادر قدر هروی را بدانند.

وي ادامه داد: از جهانبخش شكري، مديرعامل گروه بازرگانی شکری و شرکت جهان فولاد غرب نيز تشكر ويژه اي دارم که تا المپیک ۲۰۲۰ حامی مالی من شدند كه این به خودی خود یک آرامش خاطر را برای من به وجود آورده که سالهای گذشته نداشتم.

درفشي پور در پايان گفت: از ریاست فدراسیون تشکر می کنم. جامعه کاراته خاطره خوبی با سيدحسن طباطبایی در دوران سرپرستی اش داشته كه این خودش دلگرمی و حس خوبی را در بدو ورود داده است قطعا ایشان مثل گذشته پشت بچه های تیم ملی هستند و امیدوارم با حضور ایشان بتوانیم هر ۳ سهمیه المپيك را كسب كرده و کاراته را به جمع رشته های مدال آور المپیکی اصافه کنیم.


تاريخ  ارسال:شنبه 24 فروردين 1398 - 10:12

کد:74783-1398


آدرس: تهران - میدان مادر - خیابان رازان جنوبی - ورزشگاه شهید کشوری - - فدراسيون کاراته جمهوري اسلامي ايران

ساعات كار فدراسيون  : شنبه الي چهارشنبه : 00: 8 لغايت 16:00      پنج شنبه : تعطیل

© کليه حقوق خبری و تصويری اين سايت متعلق به فدراسيون کاراته جمهوري اسلامي ايران می باشد. استفاده از مطالب با ذكر منبع آزاد است.