English    

کلام روز


امام رضا(ع):
ايمان چهار ركن دارد: 1ـ توكّل بر خدا 2ـ رضا به قضاى خدا 3ـ تسليم به امر خدا4ـ واگذاشتن كار به خدا.


در نشست کمیته فنی فدراسیون جهانی؛

پیشنهاد مسعود رهنما مورد تایید قرار گرفت/ضربه ۴ امتیازی وارد کاراته می شود

در نشست كميته فني فدراسيون جهاني كه روز گذشته (يكشنبه 13 آبان ماه) در مادريد اسپانيا برگزار شد، پیشنهاد مسعود رهنما، عضو ایرانی این کمیته در خصوص لحاظ شدن ۴ امتیاز برای یکی از تکنیک های پا مورد تایید قرار گرفت و برای تصویب به کمیته قوانین تصویب فدراسیون جهانی ارسال شد.

مسعود رهنما، عضو كميته فني فدراسيون جهاني در همين ارتباط به سايت فدراسيون كاراته گفت: يكي از موارد مطرح شده در اين جلسه تغيير جدول مسابقات كاتا، نوع امتياز دهي و شرح وظايف مربيان در طول مسابقات حتي در محل گرم كردن ورزشكاران بود كه مورد بحث و بررسي قرار گرفت.

وي افزود: همچنين در خصوص نحوه آموزش مربيان ، امتحانات و چگونگي صدور گواهينامه مربيگري بحث و تبادل نظر شد.

عضو كميته فني فدراسيون جهاني گفت: در جلسه کمیته فنی فدراسیون جهانی در خصوص نحوه امتیازدهی به تکنیک های دست و پا بر اساس زیبایی، ظرافت، سختی و آسانی اجرای این تکنیکها پیشنهادی را ارائه دادم که مورد توجه قرار گرفت.

وي گفت: برای مثال ضربه اوراماواشي يك تكنيك زيبا و تماشاگر پسند محسوب مي شود و كاراته كايي كه اين ضربه و تكنيك سخت را اجرا مي كند ريسك پذيري بالایی دارد و ارزش فني آن بیشتر از ضربه از روبرو است، بنابراین باید به لحاظ امتیازی شرایط متفاوت تری داشته باشد.

رهنما ادامه داد: اين نقطه نظر از سوي همه اعضاي حاضر مورد حمايت قرار گرفت خصوصا اعضای تركيه ای و آذربايجاني و دبير كميته فني و در واقع اولين پیشنهاد من در اين جلسات بود كه براي در نظر گرفتن 4 امتياز برای ضربه اوراماواشی موافقت شد. در همین ارتباط صورتجلسه براي كمیته قوانين ارسال شد تا مسئولان كميته هاي مختلف در مورد اين قضيه تصميم نهایی را اتخاذ كنند.


وي در پايان ضمن آرزوی موفقیت برای ملی پوشان کشورمان در رقابتهای جهانی گفت: از فدراسيون كاراته و محمدصادق فرجي، رئيس فدراسيون كه شرايطي فراهم كرد تا من در اين جلسه شركت كنم، تشكر مي كنم.

گفتنی است بیست و چهارمین دوره مسابقات قهرمانی کاراته جهان از فردا (سه شنبه ۱۵ آبان) بمدت شش روز در مادرید اسپانیا برگزار می شود.

تاريخ  ارسال:دوشنبه 14 آبان 1397 - 10:24

کد:57432-1398


آدرس: تهران - میدان مادر - خیابان رازان جنوبی - ورزشگاه شهید کشوری - - فدراسيون کاراته جمهوري اسلامي ايران

ساعات كار فدراسيون  : شنبه الي چهارشنبه : 00: 8 لغايت 16:00      پنج شنبه : تعطیل

© کليه حقوق خبری و تصويری اين سايت متعلق به فدراسيون کاراته جمهوري اسلامي ايران می باشد. استفاده از مطالب با ذكر منبع آزاد است.