English    

کلام روز


امام علي(ع):
خوشا به حال آن که همیشه خدا را در نظر داشته و از گناه خویش بیمناک باشد.


گفتگوی ویژه سایت فدراسیون جهانی با نگین باقری: کاتا بخشی از قلب من است

سایت فدراسیون جهانی کاراته در حاشیه لیگ جهانی در استانبول ترکیه گفتگوی ویژه ای را با نگین باقری، نماینده تیم ملی کاراته ایران در کاتای انفرادی بانوان انجام داد. نگین در این گفتگو از عشق به کاتا و رویای المپیکی اش سخن گفته است.

به گزارش سايت فدراسيون كاراته در گزارش ویژه سایت فدراسيون جهاني چنین آمده است: نگین باقری در لیگ‌جهانی کاراته وان استانبول با قرعه خوبی برخورد نکرد و نتوانست به مراحل بالا برسد، کاتارویی با انگیزه و پرشور که چشم به تاتامی المپیک دارد. حضور نگین باقری، کاتاروی ایرانی در بزرگترین رویدادهای بین المللی این رشته ورزشی، مهر تاییدی بر فراگیری بین المللی کاراته است. کاراته در ایران مثل هر کشور دیگری در سطح جهانی یک قدرت است؛ یک قدرت درونی.

باقری که رتبه 23 رنکینگ فدراسیون جهانی کاراته را دارد می گوید: “کاراته یک ورزش است که به همه ما کمک می کند، بدون توجه به کشوری که متعلق به آن هستیم و یا مذهبی که به آن اعتقاد داریم. کاراته عنصری است که روابط بین مردم سراسر جهان را تقویت می کند."

نگین باقری در 11 سالگی وارد کاراته شد و بلافاصله مجذوب کاتا شد، مجذوب جسارت و زیبایی کاتا؛ “من با کاتا بزرگ شدم. از زمانی که بچه بودم از کاتا لذت می بردم. کاتا بخش مهمی از قلب من است. کاراته ترکیبی از همه چیز است و بسیاری از توانایی های مختلف برای انجام آن در بالاترین سطح مورد نیاز است و این به تلاشی خستگی ناپذیر نیاز دارد. کاراته به شما کمک می کند تا بهترین خودتان را بسازید.”

نگین باقری کاراته كای زن ایرانی حاضر در بالاترین سطح رقابتی کاتای جهان از حجاب اسلامی استفاده می کند. او از حمایت هایی که از او برای رسیدن به این جایگاه و انگیزه بخشی به ادامه این مسیر در بزرگترین رویدادهای کاراته انجام شده قدردانی می کند. “من واقعا از فدراسیون جهانی کاراته و همه کسانی که برای رقابت ما با حجاب همکاری کردند، تشکر می کنم. روی 7 ساعت برای رسیدن به اهدافم تمرین می کنم و حالا این شانس را دارم که حاصل زحمات و تلاش هایم در عرصه بین المللی دیده می شود.”

نگین باقری که مسابقات قاره ای، چالش های آینده مسابقاتی وی را شکل می دهند، ادامه می دهد : “خدا را شکر می کنم و از فدراسیون کاراته ایران و همه کسانی که شانس حضورم در سطح عالی کاراته جهان را فراهم می کنند تشکر می کنم.”

کاتاروی 30 ساله ایرانی 3 مدال بین المللی به دست آورده : 2 مدال نقره در کاراته وان استانبول در 2013 و 2016 و برنز کاراته وان دوبی 2017. با این حال وی در دوره اخیر کاراته وان استانبول 2018 پس از پیروزی بر نوئمی نیکوسانتی ایتالیایی ، در دور دوم به ناتسوکی شیمیزو از ژاپن باخت و نتوانست به مراحل بالاتر برسد.

همان طور که تحقق رویای المپیکی شدن کاراته نزدیک و نزدیک تر می شود، امیدها در بین ورزشکارانی که امیدوارند تا در المپیک توکیو بر روی تاتامی مبارزه کنند رو به افزایش است.

نگین باقری در این باره می گوید: “لیگ جهانی کاراته از این نظر اهمیت دارد که به ما کمک می کند تا با کسب امتیازات لازم در بین 4 کاتاروی انتخاب شده رنکینگ قرار بگیریم و سهمیه حضور در المپیک را کسب کنیم. من امیدوارم بتوانم با ادامه رقابت در کاراته وان تا پایان سال در بین 5 کاتاروی برتر رنکینگ قرار بگیرم. من برای این که نماینده کشورم در المپیک باشم کاملا امیدوارم.”

تاريخ  ارسال:شنبه 19 خرداد 1397 - 12:44

کد:49067-1397


آدرس: تهران - میدان مادر - خیابان رازان جنوبی - ورزشگاه شهید کشوری - - فدراسيون کاراته جمهوري اسلامي ايران

ساعات كار فدراسيون  : شنبه الي چهارشنبه : 00: 8 لغايت 16:00      پنج شنبه : تعطیل

© کليه حقوق خبری و تصويری اين سايت متعلق به فدراسيون کاراته جمهوري اسلامي ايران می باشد. استفاده از مطالب با ذكر منبع آزاد است.