English    

کلام روز


باز اين چه شورش است كه در خلق عالم است


هروی: بزرگان زیادی در لیگ جهانی ترکیه ناکام ماندند/ ازعملکرد ملی پوشان رضایت دارم

سرمربی تیم ملی امید و بزرگسالان کاراته از عملکرد ملی پوشان در لیگ جهانی کاراته وان ترکیه ابراز رضایت کرد و گفت: من از عملکرد فنی تک تک نفرات تیم ملی امید رضایت دارم و امیدوارم در یک ماه آینده بچه ها با تمرینات منظمی که خواهند داشت با بالاترین آمادگی راهی مسابات جهانی شوند.

سید شهرام هروی در گفتگو با سایت فدراسیون کاراته با بیان این مطلب اظهار داشت: مسابقات کاراته وان ترکیه چه به لحاظ کمی و چه کیفی در بالاترین سطح برگزار شد و ما شاهد حذف و ناکامی بسیاری از بزرگان کاراته جهان بودیم.

هروي گفت: به دليل حضور كاراته در المپيك، عملكرد كاراته كاها و رنكينگ آنها اهمیت ویژه ای پیدا کرده، از همین رو در کاراته وان های اخیر شاهد استقبال خوبي ازسوی کشورهای مختلف بوديم. حضور قهرمانان مختلف نشان داد كه كشورها براي المپيك برنامه ريزي كرده اند.

سرمربي تيم ملي بزرگسالان و اميد ادامه داد: از قهرمانان حاضر در ليگ جهاني كاراته وان تركيه تنها گوگيتا گرجستاني توانست مدال طلايش را تكرار كند. در وزن منهاي 60كيلوگرم پلاخوتين كاراته كا روس كه در ليگ جهاني آلمان مدال طلا گرفته بود، در اين مسابقات به عنوان سومي رسيد و صدرالدين سايماتوف ازبكستاني از دور رقابتها كنار رفت. در 67 كيلوگرم، گوميا ژاپني و فيگورا برزيلي قهرمان و نايب قهرمان ليگ جهاني آلمان در تركيه از دور رقابتها كنار رفتند. كاراته كا ونزوئلايي نفر اول رنكينگ از مسابقات حذف شد. دروزن منهاي 75 كيلوگرم، وزشکاران ازبكستاني و آلماني از دور رقابتها كنار رفتند و در 84 كيلو هم مامايف آذربايجاني، در سنگین وزن جاناتان هورنه فرانسوي و كاگاواي ژاپني قهرمان آسيا و بازيهاي جهاني از مسابقات حذف شدند، ضمن اینکه رافائل آقایف با کوله باری از نشان طلای اروپا و جهان و استانیسلاو اوکراینی نفر اول بازیهای جهانی در این رقابتها با شکست روبرو شدند.

وي در مورد عملكرد تيم ملي گفت: تيم اميد پيش از شركت در رقابتهاي جهاني اسپانيا، با حضور در ليگ جهاني تركيه يك ديدار تداركاتي خوب داشت و عملكرد بازيكنان را مورد ارزيابي قرار داده و نقاط قوت و ضعف را شناسايي كرديم.

وي با اشاره به اينكه كاراته ايران سرشار از پتانسيل است، تصريح كرد: سال 2018 سالي پرفراز و نشيبي در پيش داريم و اميدوارم تيم ملي در تمامي ميادين پيش رو بهترين نتايج را كسب كند و به روند رو به رشد خود ادامه دهد.

هروي در پایان گفت: جا دارد از شهاب سلطاني،حسين روحاني، سعيد حسني پورمربيان، نعیما خواجوي مربي بدنساز و علي حجتي روانشناس تيم ملي تشكر ويژه اي داشته باشم كه بعد از مسابقات آسيايي قزاقستان زحمات زيادي كشيدند تا اين تيم نتيجه درخور شان نام ايران در ليگ جهاني كاراته وان تركيه كسب كنند و پشتوانه خوبي براي تيم ملي بزرگسالان باشند. همچنين از حمايت هاي خوب فدراسيون از تيم هاي ملي نوجوانان، جوانان و اميد هم تشكر مي كنم. حضور در ليگ جهاني تركيه باعث شد، درس خوبي از نتايج بدست آمده بگيريم نقاط ضعف تيم شناسايي شد كه بايد ضمن برطرف كردن ضعف ها، نقاط قوت تيم را تقويت كنيم تا انشاالله در رقابتهای جهانی بتوانیم بهتر از اعتبار کاراته کشورمان دفاع کنیم.

تاريخ  ارسال:سه شنبه 4 مهر 1396 - 14:28

کد:36536-1397


آدرس: تهران - میدان مادر - خیابان رازان جنوبی - ورزشگاه شهید کشوری - - فدراسيون کاراته جمهوري اسلامي ايران

ساعات كار فدراسيون  : شنبه الي چهارشنبه : 00: 8 لغايت 16:00      پنج شنبه : تعطیل

© کليه حقوق خبری و تصويری اين سايت متعلق به فدراسيون کاراته جمهوري اسلامي ايران می باشد. استفاده از مطالب با ذكر منبع آزاد است.