English    

کلام روز


باز اين چه شورش است كه در خلق عالم است


سایت فدراسیون جهانی کاراته: سجاد گنج زاده؛ طوفان کاراته

سايت فدراسيون جهاني در گزارشي به تمجيد از عملكرد سجاد گنج زاده، كاراته كا سنگين وزن كشورمان پرداخته و از او به عنوان پيشقراول نسل قدرتمند کاراته ایران ياد كرد که می خواهد طوفان بپا کند.

به گزارش سايت فدراسيون كاراته، در اين گزارش که به بهترین های پنج مرحله لیگ جهانی کاراته وان 2017 ( برنده های بزرگ) اختصاص دارد، آمده است: قهرمان بزرگ وزن 84+ كيلوگرم مردان در سال 2017 كسي نيست جز سجاد گنج‌زاده، مرد نامدار کاراته ايران كه در مراسم اهداي جوايز برترين‌ها در لايپزيك آلمان غايب بود، همان كسي كه پيش قراول نسل قدرتمند كشوري آسيايي است كه مي‌خواهد يك طوفان در سطح بين‌المللي كاراته باشد.
سجاد گنج زاده كه اولين مدال طلايش را 4 سال قبل در حالي كه دان يك سبك شيتوريو داشت را در مسابقات كاراته وان استانبول به سينه زد.
يكسال بعد، اين كاراته كاي مصمم تهرانی، اهتمامش را براي رسيدن به جمع مدعيان جهان به كار بست و نامش را با نايب قهرماني در مسابقات جهاني 2014 بر سر زبان‌ها انداخت، جايي كه قهرمان شگفتي ساز ايراني در يك نبرد ديدني و نزديك در فينال 5 بر 4 به انيس اركان در تركيه باخت.
2 سال بعد از آن، گنج‌زاده در اغلب مسابقات مهم بين‌المللي غايب بود و فقط در سه مسابقه حضور داشت كه از دو تاي آنها با مدال برگشت؛ يكي مدال نقره قهرماني آسيا و ديگري مدال طلاي رقابت‌هاي كاراته وان اوكيناوا ژاپن بود.
نمايش خيره كننده در مسابقات قهرماني جهان
مسابقات جهاني اتريش 2016 اما تاييدي شد بر روند آماده سازي مطلوب كار گنج‌زاده؛ قهرمان انرژيك كاراته ايران كه يك نمايش خيره كننده از خود در بزرگترين رويداد کاراته جهان به اجرا گذاشت و نشان داد مسيرش تا مدال طلا توقف‌ناپذير خواهد بود.
تلاش سجاد در قهرماني جهان ستودنی بود؛ او فقط از 4 مبارزه‌ اولش 26 امتياز كسب كرد. اين قهرمان 25 ساله همچنين به تيم كوميته ايران براي ايستادن بر سكوي قهرماني دنيا هم كمك شاياني كرد و نقش عمده‌اي در موفقيت‌هاي تيمي ايران داشت.
بعد از دو مدال طلايش در قهرماني جهان 2016، سجاد جايگاه ثابتي در جدول رنكينگ كاراته بين المللي يافت. به دنبال سه نمايش ديدني و تمام عيار در سه مرحله جهانی در پاریس، روتردام و دبی به عنوان برترين كاراته كار لیگ جهانی در سال 2017 شناخته شد.
گنج‌زاده كه فصل موفق خود را با مدال نقره بازي‌هاي جهان در وروسلاو لهستان به پايان رساند، توجه علاقمندان كاراته در سراسر جهان را با فيزيك و قدرت بدني خود جلب كرده است.
نفر اول رنكينگ جهان به سرعت به يكي از قهرمانان محبوب و مشهور كاراته ايران و به عنوان نماينده اصلي كاراته ايران به عنوان يك كشور آسيايي تبديل شده است.
سایت فدراسیون جهانی گزارش خود را با اشاره به اینکه امسال كاراته كاهاي ايراني 5 طلا از ليگ جهاني به سينه زده‌اند كه 2 طلا از اين 5 مدال سهم سجاد گنج‌زاده بوده است، به پایان برد.
گفتني است فدراسيون جهاني برنده هاي بزرگ در سال 2017 را به اين شرح معرفي كرد:
در بخش مردان:
كاتاي انفرادي مردان دامين كوئينترو – اسپانيا
60 كيلوگرم: صدرالدين سايماتوف- ازبكستان
67- آندره آ مديرا – ونزوئلا
75-كيلوگرم: استانيسلاو هورنا- اوكراين
84-رياتارو آراگا- ژاپن
84+كيلوگرم: سجاد گنج زاده- ايران

در بخش زنان:
كاتاي انفرادي: ساندار سانچر- اسپانيا
50-كيلوگرم: سراپ اوزچليك- تركيه
55-كيلوگرم: آنجليكا ترليوگا- اوكراين
61-كيلوگرم: ژيو يان اين- چين
68- كيلوگرم: ايرينا زارتسكا- آذربايجان
68+ كيلوگرم: اوزوكا آيومي- ژاپن


تاريخ  ارسال:سه شنبه 4 مهر 1396 - 13:41

کد:36535-1397


آدرس: تهران - میدان مادر - خیابان رازان جنوبی - ورزشگاه شهید کشوری - - فدراسيون کاراته جمهوري اسلامي ايران

ساعات كار فدراسيون  : شنبه الي چهارشنبه : 00: 8 لغايت 16:00      پنج شنبه : تعطیل

© کليه حقوق خبری و تصويری اين سايت متعلق به فدراسيون کاراته جمهوري اسلامي ايران می باشد. استفاده از مطالب با ذكر منبع آزاد است.