English    

کلام روز

امام محمد باقر(ع):

بهترين چيزي را كه دوست داريد درباره شما بگويند ، درباره مردم بگوييد.


جای خالی یک کاپیتان در المپیک ۲۰۲۰

ذبیح الله پورشیب کاپیتان بااخلاق تیم ملی کاراته کشورمان را باید غايب بزرگ المپيك ۲۰۲۰ دانست، ورزشكار با اخلاقى كه موفق به كسب سهميه شده اما نمى تواند روى تاتامى توكيو مبارزه كند.

به گزارش سایت فدراسیون کاراته، طبق قوانین اعلام شده کاراته در بازی‌های المپیک در ۶ وزن کومیته و ۲ بخش کاتا برگزار می‌شود و کاراته کاها باید در کاتای انفرادی بانوان و آقایان، سه وزن ۵۵- کیلوگرم (متشکل از اوزان ۵۰- و ۵۵- کیلوگرم)، ۶۱- کیلوگرم و ۶۱+ کیلوگرم (متشکل از دو وزن ۶۸- و ۶۸+ کیلوگرم) در بخش زنان، وزن ۶۷- کیلوگرم (متشکل از دو وزن ۶۰- و ۶۷- کیلوگرم)، وزن ۷۵- کیلوگرم و ۷۵+ کیلوگرم (متشکل از دو وزن ۸۴- و ۸۴+ کیولگرم) کسب سهمیه کنند. در اوزان ادغام شده کاراته کاهای اول و دوم هر وزن طبق رنکینگ جهانی جواز سهمیه خواهند گرفت.

در وزن المپیکی ۷۵+ از همان ابتدا رقابت بین ذبیح الله پورشیب و سجاد گنج زاده برای کسب سهمیه المپیک داغ بود. در پایان این ماراتن سنگین پورشیب با ۹۲۲۵ امتیاز در رده دوم ایستاد و گنج زاده با ۸۶۱۷ امتیاز سوم شد. بدشانسی پورشیب در این بود که پس از اُکتاش ترکیه ای نفر دوم وزن ۸۴- شد و چون گنج زاده نفر اول وزن ۸۴+ بود، کاپیتان تیم ملی علی‌رغم جمع آوری امتیاز بیشتر، نتوانست به المپیک برسد.

شاید تلخ ترین جمله درباره کاپیتان با غیرت و سحت کوش کاراته ایران این باشد که "او تنها ورزشکار جهان است که موفق به کسب سهمیه المپیک شده ولی نمی تواند در توکیو به روی تاتامی برود."


پورشیب امسال موفق شد مدال طلای انفرادی و تیمی مسابقات قهرمانی آسیا را بدست آورد‌.

استارت کاپیتان در لیگ های جهانی از ژاپن ۲۰۱۹ بود جایی که موفق شد بر سکوی دوم بایستد بعد از آن در شیلی به مدال نقره رسید. او در روسیه بر سکوی قهرمانی قرار گرفت.
سال ۲۰۲۰ را هم کاپیتان با طلا آغاز کرد؛ آنهم در سانتیاگو شیلی. پس از آن هم موفق شد در دوبی امارات عنوان قهرمانی را بدست آورد.

فدراسیون کاراته جمهوری اسلامی ایران ضمن تشکر و قدردانی از زحمات کاپیتان تیم ملی یادآور می شود که مذاکرات سید حسن طباطبایی رئیس فدراسیون با کمیته ملی المپیک آغاز شده تا ذبیح الله پورشیب به عنوان یکی از ورزشکاران المپیکی در نظر گرفته شود و تمام مزایای مادی و معنوی ورزشکاران دارای سهمیه برای کاراته کای پرافتخار ایران در نظر گرفته شود.

تاريخ  ارسال:چهارشنبه 28 اسفند 1398 - 12:44

کد:103510-1399


آدرس: تهران - میدان مادر - خیابان رازان جنوبی - ورزشگاه شهید کشوری - - فدراسيون کاراته جمهوري اسلامي ايران

ساعات كار فدراسيون  : شنبه الي چهارشنبه : 00: 8 لغايت 16:00      پنج شنبه : تعطیل

© کليه حقوق خبری و تصويری اين سايت متعلق به فدراسيون کاراته جمهوري اسلامي ايران می باشد. استفاده از مطالب با ذكر منبع آزاد است.