برگزاری مجمع سالیانه فدراسیون کاراته

طباطبایی: راه اندازی سامانه ملی موجب شفافیت فعالیت ها در کاراته خواهد شد

رییس فدراسیون کاراته در مجمع سالیانه این فدراسیون گفت:با راه اندازی سامانه ملی کاراته از این پس تمام فعالیت ها به صورت شفاف خواهد بود.به گزارش روابط عمومی فدراسیون کاراته، مجمع سالیانه فدراسیون کاراته صبح امروز چهارشنبه با حضور عبدالحمید احمدی معاون وزیر ورزش، خسروی مدیرکل امور مشترک فدراسیون‌ها، پیمان فخری نماینده کمیته  ملی المپیک و سیدحسن طباطبایی رئیس فدراسیون کاراته در سالن مجامع آکادمی ملی المپیک برگزار شد.


در این مجمع که به صورت ویدئو کنفرانس در مجمع شرکت داشتند. در ابتدا کلیپی از فعالیت های سال ۹۸ فدراسیون پخش شد.


پس از ان سید حسن طباطبایی ضمن عرض تسلیت ایام سوگواری امام حسین(ع) و درگذشت استاد صفری از اساتید بزرگ کاراته ایران گفت: در سال گذشته ۱۵ اعزام داشتیم که حاصل آن کسب ۳ سهمیه المپیک بوده و اکنون بهمن عسکری با اقتدار سهمیه کسب کرده است. کاپیتان تیم ملی و سجاد گنج زاده نیز در رقابتی نزدیک برای رسیدن به المپیک تلاش می کنند.


وی ادامه داد: در بخش دختران خانم عباسعلی موفق به کسب سهمیه شده و سارا بهمن یار و رزیتا علیپور در آستانه دریافت مجوز حضور در توکیو هستند. اینها حاصل تلاش مربیان و زحمت کشان کاراته در سراسر کشور و حمایت های کمیته ملی المپیک و وزارت ورزش برای حضور در مسابقات مختلف بوده است.

IMG_20200902_121309_021.jpg

رئیس فدراسیون کاراته ادامه داد: تلاش کردیم در فدراسیون همه کمیته ها را فعال کرده و با خرد جمعی و استفاده از جوانان تحصیل‌کرده و قهرمانان حرکت خوبی در این بخش انجام شود. ضمن اینکه سبک ها به عنوان بازوان‌ توانمند فدراسیون هستند که به خوبی فعال شده اند. هیات رئیسه سازمان لیگ راه اندازی شد و مسابقات مختلف را طراحی کردیم.


وی ادامه داد: فدراسیون کاراته سالیان سال است که از نداشتن خانه کاراته رنج می برد که با حمایت های خوب کمیته ملی المپیک سالن شماره ۹ مجموعه انقلاب جهت برگزاری اردوهای تیم ملی در اختیار قرار گرفت. ضمن اینکه سالنی در مجموعه تختی در اختیار قرار گرفته و ان شالله کمپ مجهز کاراته در آن تشکیل خواهد شد.


وی در بخش پایانی صحبت های خود از راه اندازی سامانه ملی کاراته و اهمیت آن سخن گفت عنوان داشت: با راه اندازی این سامانه از این پس تمام فعالیت ها به صورت شفاف خواهد بود و همین شفافیت موجب از بین رفتن خطاها و فساد احتمالی خواهد شد. درخواست ما از هیات های محترم و سبک ها این است کمک کنند تا از این پس تمام فعالیت ها در سامانه صورت پذیرد.


در ادامه مجمع گزارش مالی از سوی خزانه دار ارایه و حسابرس توضیحاتی را ارایه داد. بررسی تقویم و برنامه های سال ۹۸ از دیگر مواردی بود که در مجمع فدراسیون کاراته مطرح و جهت تصویب به هیات رئیسه تفویض اختیار شد. 


در مجمع سالیانه فدراسیون کاراته روسای هیات ها نیز نظرات و پیشنهادات خود را به اطلاع رییس مجمع رساندند.

IMG_20200902_121306_879.jpg

در بخش پایانی مجمع نیز دکتر احمدی رییس مجمع فدراسیون کاراته گفت: کاراته در المپیک توکیو یکی از امیدهای کسب مدال است. در حوزه ورزش همگانی نیز کاراته جزو رشته های پرطرفدار به حساب می اید. یکی از انتظارات جدی وزارت از تمام فدراسیون ها از جمله کاراته این است که توجه جدی به بخش همگانی داشته باشند.


وی ادامه داد: سال گذشته شاهد اقدامات خوبی در کاراته بودیم،امیدواریم این روند امسال نیز ادامه داشته باشد.


دکتر احمدی در بخش دیگری از صحبت های خود عنوان داشت: تعامل با ادارات کل یکی از انتظارات ما از هیات هاست، این کار موجب می شود که از ظرفیت استان ها به خوبی استفاده شود. این تعامل دوجانبه موجب توسعه و پیشرفت کاراته نیز می شود.


شفاف سازی های خوبی از سوی فدراسیون صورت گرفته است، وزارت ورزش و کمیته المپیک یکی از حامیان کاراته هستند و ان شاالله ادامه این روند خوب موجب کسب موفقیت های بیشتر کاراته در رقابت های پیش رو خواهد شد.

کلمات کلیدی