طباطبایی: اجازه توهین و افترا به قهرمانان و مربیان تیم ملی را نخواهیم داد/ شرایط فراهم باشد لیگ کاراته را برگزار می‌کنیم

رئیس فدراسیون کاراته گفت: نقطه نظرات همه برای کاراته مفید خواهد بود، اما اجازه توهین و افترا به قهرمان و مربیان تیم ملی را نخواهیم داد و انجام این کار درست نخواهد بود

طباطبایی: اجازه توهین و افترا به قهرمانان و مربیان تیم ملی را نخواهیم داد/ شرایط فراهم باشد لیگ کاراته را برگزار می‌کنیمرئیس فدراسیون کاراته گفت: نقطه نظرات همه برای کاراته مفید خواهد بود، اما اجازه توهین و افترا به قهرمان و مربیان تیم ملی را نخواهیم داد و انجام این کار درست نخواهد بودبه گزارش روابط عمومی فدراسیون کاراته سیدحسن طباطبایی در گفت‌ و گو با خبرگزاری تسنیم، در خصوص تعطیلی نخستین مرحله اردوهای تیم ملی کاراته از روز چهارشنبه 28 آبان ماه اظهار داشت: در جلسه‌ای که اواخر هفته گذشته با کادرفنی داشتیم به این نتیجه رسیدیم که مرحله نخست اردوی تیم ملی را روز چهارشنبه خاتمه بدهیم تا انشاالله با بهتر شدن شرایط کشور و دریافت مجوزها مرحله دوم اردو را در تهران یا یکی از شهرها برگزار کنیم.


وی در خصوص تعویق اردوی تیم ملی کاراته بانوان عنوان کرد: قطعاً اردوی تیم ملی کاراته بانوان نیز در حال حاضر برگزار نخواهد شد و پس از تعطیلات اعلام شده اردوی دختران را نیز آغاز خواهیم کرد.


رئیس فدراسیون کاراته در خصوص مطرح شدن نام مربیان مختلف در رسانه‌ها به عنوان دستیار سمانه خوشقدم، سرمربی تیم بانوان گفت: امینی نایب رئیس بانوان فدراسیون کاراته و خوشقدم در این خصوص در حال گفت‌وگو هستند تا با سبک و سنگین کردن گزینه‌های مختلف، مربی تیم ملی را انتخاب کنند. فکر می‌کنم تا تشکیل اردوی تیم ملی کاراته بانوان گزینه مربیگری تیم ملی بانوان مشخص شود.


طباطبایی با اشاره به انتخاب کادرفنی تیم‌های پایه تصریح کرد: برای تیم‌های پایه نیز مربیانی را مدنظر گرفتیم، اما گاهی اختلاف نظرهایی در این خصوص وجود داشته که برخی گزینه‌ها را در کادرفنی تیم‌های پایه از آنها استفاده کنیم و بخشی نیز در کادرفنی تیم ملی بزرگسالان مورد استفاده قرار بگیرند. در مجموع به زودی این مسئله نیز حل خواهد شد و مشکل خاصی در این زمینه وجود ندارد.


وی در پاسخ به این سوال که طولانی شدن پروسه انتخاب کادرفنی تیم‌های پایه و عدم اعلام نام آنها ایجاد حاشیه نخواهد کرد، گفت: چون هنوز زمان اردوی تیم‌های پایه مشخص نشده است، اسامی کادرفنی تیم‌های پایه را نیز اعلام نکردیم، اما یک، دو نفر از گزینه‌ها تقریبا نهایی شده است. داشته‌های ما در کاراته ارزشمند است و به لحاظ کیفی و کمی سرمایه‌های زیادی را در اختیار داریم.


رئیس فدراسیون کاراته در خصوص برگزاری جلسه کمیته انضباطی فدراسیون کاراته در هفته گذشته برای بررسی حاشیه‌های ایجاد شده توسط یکی از مربیان در شبکه‌های مجازی عنوان کرد: آن چیزی که به کاراته کمک خواهد کرد، آرامش در این رشته است و همدلی و اتحاد تیم ملی و حمایت پیشکسوتان و بزرگان کاراته می‌تواند راه‌های افتخار این رشته را هموار کند.


طباطبایی تصریح کرد: هر گونه انتقاد سازنده را فدراسیون و کادرفنی خواهد شنید و تلاش می‌کنیم به آن توجه کنیم و چیزی که به صلاح کاراته باشد را لحاظ کنیم، اما توهین به بزرگان و سرمایه‌های کاراته را نه تنها خانواده این رشته، بلکه خانواده ورزش رد خواهد کرد. دست هر کسی را در هر جایگاهی که بتواند به کاراته کشور کمک کند  به گرمی می‌فشاریم، اما هر گونه انتقاد و پیشنهاد باید همراه با احترام متقابل باشد. مادامی که این احترام وجود داشته باشد، نقطه نظرات همه برای کاراته مفید خواهد بود، اما اجازه توهین و افترا به قهرمان و مربیان تیم ملی را نخواهیم داد و انجام این کار درست نخواهد بود.


وی در خصوص برگزاری لیگ کاراته بیان کرد: به هر حال باید یاد بگیریم که با کرونا زندگی کنیم و تضمینی برای نگرفتن این بیماری توسط ورزشکاران در خارج از محیط ورزش وجود ندارد. اگر بتوانیم شرایطی را از لحاظ رعایت پروتکل‌ها و انجام تست‌ها فراهم کنیم و بچه‌ها هیچ گونه مشکلی در این زمینه پیدا نکنند و خطر کرونا به حداقل برسد، شرایط را برای برگزاری لیگ فراهم خواهیم کرد و در غیر این صورت لیگ را برگزار نمی‌کنیم و حفظ جان ورزشکاران از اهم برنامه‌های هر فدراسیونی است و سعی می‌کنیم این ریسک را کمتر و کمتر کنیم.


رئیس فدراسیون کاراته در خصوص تمایل برخی کشورها از جمله روسیه  برای برگزاری اردوی مشترک با تیم ملی کاراته گفت: در خصوص برگزاری اردوی مشترک تصمیم گیرنده سرمربی تیم ملی است و اگر سرمربی ما در این خصوص احساس نیاز کند ما مسائل دیگر را ارزیابی و بررسی می‌کنیم. در شرایط فعلی درخواستی از سمت سرمربی به ما ارائه نشده است و با توجه به بیماری کرونا بحث سفرها سختی‌های خاص خود را دارد و در این زمینه ما فعلاً برنامه‌ای را نداریم.

کلمات کلیدی
سامانه
فیلم