مومنی: رقابت‌های سوپر لیگ کاراته محک جدی پیش از رقابت‌های کسب سهمیه المپیک خواهد بود

سرپرست دبیری فدراسیون کاراته گفت: پیش از مسابقات کسب سهمیه المپیک توکیو، رقابت‌های سوپر لیگ کاراته حکم دیدار‌های تدارکاتی دارد.


به گزارش روابط عمومی فدراسیون کاراته، وحید مومنی سرپرست دبیری فدراسیون کاراته در گفت‌وگو با خبرنگار کشتی و رزمی گروه ورزشی باشگاه خبرنگاران جوان، درباره مسابقات سوپر لیگ کاراته بیان کرد: بعد از یک سال دوری کاراته کا‌ها از مسابقات، فدراسیون کاراته در نظر گرفت مسابقات سوپر لیگ آقایان را در ۲ گروه و با حضور ۴ تیم در هر گروه آغاز کند که اتفاق خوبی بود. اعضای تیم ملی کاراته در تیم‌های مختلف سوپر لیگ حضور دارند و اعضای کادر فنی تیم ملی هم ترجیح می‌دهند برای رصد بازیکنان از نزدیک به سالن مسابقات بیایند.

 

او ادامه داد: رقابت‌های سوپر لیگ یک محک جدی برای ورزشکاران تیم ملی است تا برای مسابقات آینده آماده شوند. المپین‌های ما یک سالی است از کوران مسابقات دور هستند و این رقابت‌ها می‌تواند به عنوان مسابقات تدارکاتی پیش از کسب سهمیه باشد. طبق تقویم مسابقات، زمان مسابقات کاراته وان ترکیه ۲۲ اسفندماه است و در فروردین ماه، مسابقات مراکش را پیش رو داریم.

 

مومنی درباره لغو مسابقات سوپر لیگ بانوان بیان کرد: سوپر لیگ کاراته بانوان با توجه به انصراف ۲ تیم شرکت کننده، تعداد تیم‌های حاضر در مسابقات را کاهش داد. در نظر داشتیم رقابت پویا و خوبی در بخش بانوان باشیم و منتظر هستیم تا با اعلام آمادگی تیم‌ها شاهد برگزاری سوپر لیگ بانوان در ماه‌های آتی باشیم.

 

او درباره زمان برگزاری اردوی تیم ملی کاراته عنوان کرد: اردوی تیم ملی طبق برنامه کادر فنی تیم‌های ملی بانوان و آقایان در هفته آینده  در ۲ بخش کومیته و کاتا برگزار خواهد شد.

 

کلمات کلیدی
سامانه
فیلم