داوران یکی از ارکان مهم فدراسیون هستند

طباطبایی: کاراته با 20 هزار داور در ورزش ایران یک استثناست

رئیس فدراسیون کاراته گفت: کاراته ایران با بیش از 20 هزار داور در ورزش ایران یک استثناست.


سید حسن طباطبایی در گفت و گویی با روابط عمومی فدراسیون کاراته با تبریک روز جهانی داور اظهار داشت: روز جهانی داور (اول سپتامبر) فرصت مناسبی است برای تقدیر از زحمات داوران کاراته ایران که همیشه با عشق و علاقه بر روی تاتامی حاضر شده و نقش غیر قابل انکاری در پویایی و رشد کاراته ایران داشته اند.


وی افزود: داوران یکی از ارکان مهم فدراسیون کاراته هستند. طبق آمار ارایه شده از سوی کمیته داوران، فدراسیون کاراته ایران بیش از 20 هزار داور دارد که از نظر کمی آمار بسیار خوبی است. داوران کاراته از نظر کیفی نیز عملکرد خوبی داشتند تا جایی که از این تعداد داور، نزدیک به 25 داور جهانی و 200 داور آسیایی داریم. ما همچنین 6 داور رفری جهانی داریم که این 6 داور شامل 5 داور مرد و یک داور خانم است.


طباطبایی ادامه داد: کاراته با این تعداد داور در ورزش ایران یک استثناست، به جرات می توانم بگویم تعداد داوران کاراته ایران از تعداد داوران تمام رشته های ورزشی بیشتر است که این نشان دهنده جایگاه ویژه کاراته و داوری آن در سرتاسر ایرانِ عزیز است. این تعداد داور برای فدراسیون کاراته سرمایه ای باارزش است. از کمیته داوران و رئیس آن جواد سلیمی که در سالیان اخیر زحمات زیادی برای کاراته ایران کشیده، انتظار می رود برنامه ریزی مناسبی برای داوران داشته باشند تا ان شا الله در سالهای آتی نیز شاهد رشد و تعالی داوری کاراته ایران باشیم.


رئیس فدراسیون کاراته در پایان خاطرنشان کرد: رعایت عدالت باید سرلوحه کار تمام داوران باشد تا خدایی ناکرده حقی از کسی ضایع نشود، این موضوع بسیار مهمی در کاراته است. حساسیت کار داوران بسیار بالاست و گاهی با یک سوت یا پرچم اشتباه زحمات چند ماهه یک ورزشکار از بین می رود. بر همین اساس همه باید دست به دست هم بدهند تا اشتباهات در این بخش به حداقل برسد.

کلمات کلیدی